עיצוב הבית הוא תהליך מורכב

עיצוב הבית זהו תהליך מלא בביטוי עצמי, בכיף, תחושת התחדשות, יצירתיות והתאמה של הבית לצרכים ואורח החיים של האדם. בתחילת התהליך, רוב האנשים נותנים דגש רחב, שוקלים ומתייעצים לגבי רהיטים גדולים יותר ופריטים בהם נעשה שימוש תדיר יותר כמו ספות, שידות, כיסאות וכורסאות. אך הסוד הוא בפרטים הקטנים- אותם עציצים, חפצי נוי, תמונות ופסלים שמשלימים את כל חזון העיצוב. אותם פריטים הם “החשודים” המיידים ומרבית האנשים פונים לרכוש אותם. אך יש פריט שיכול להצטרף אליהם ולשדרג את הבית אף יותר- השטיח. היתרון בו הוא שהוא שימושי ועיצובי יחד וניתן לבחור אותו בהתאם לחלל- שטיח לחדר ילדים, שטיח לחדר הורים או שטיח לסלון.

בגפן עיצובים תוכלו למצוא מגוון רחב של שטיחים מעוצבים ובאיכות גבוהה לחדרי הילדים, שיהפכו את החדר לאישי ונעים עבור הילד שלכם.

שטיח ילדים – השלבים הראשונים

יש כמה קריטריונים לבחירה של שטיח לחדר ילדים. הראשון והבסיסי הוא החומר ממנו עשוי השטיח. ישנם כמה חומרים בעלי מאפיינים שונים וחשוב להכיר את השוני ביניהם כדי לבחור בצורה נכונה, שתתאים בצורה הטובה ביותר:

כותנה- החומר המוכר ביותר. הוא מאופיין ברכות, עמידות, גמישות והתאמה טובה לסוגים שונים של חללים. תחזוקתו קלה.

סיבים טבעיים- כיון שחומר הגלם ממנו מופקים הסיבים משתנה המרקם משתנה גם הוא. שטיח מסיבים טבעיים יוכל להשתלב בקלות במגוון של מקומות תודות למראה הטבעי שלהם.

סיבים מלאכותיים– קיימים עיצובים שונים במגוון רחב, וניתן לשלוט באורך הסיב, צפיפותו ועוביו.

צמר– מאופיין בהיותו דוחה אבק וקל לניקוי. הוא נוח ונעים אך יקר.

בבחירת החומר, חשוב לזכור שהילדים משחקים בחדר, משתוללים וגם מלכלכים ולכן מומלץ לבחור בחומר קל לניקוי ולתחזוקה.

לתת לילד לבחור 

כשילד רק נולד, עיצוב חדר השינה שלו נעשה על ידיכם, ההורים, ומושפע מהטעם האישי שלכם. לאט לאט ככל שהילד גדל, אפשר לראות איך האישיות שלו מתפתחת והוא הופך לאדם בעל רצונות, צרכים והעדפות משלו ויכול להיות שהשטיח שבחרתם בקפידה ואהבה רבה לא מתאים עוד עבורו. חדר השינה של ילדכם הוא החדר בו הוא מעביר חלק נרחב מהזמן, משחק, מדמיין, משחק עם חברים ולומד מי הוא. לכן הוא צריך להיות נעים ונוח עבורו. בחירה משותפת של השטיח יחד עם ילדכם מאפשרת לכם לתת לו לבטא את עצמו ובכך מאפשרת לו התפתחות עצמית ורגשית תקינה. בנוסף, בחירה משותפת של שטיח לחדר ילדים מאפשרת לכם זמן איכות אתו ולגלות עוד קצת על הילד שלכם. אם אתם מחפשים מדבקות קיר חיות – צרו קשר בהקדם.

גפן עיצובים היא חנות לעיצוב פרטי נוי לילדים באיכות גבוהה ובתשוקה רבה. תוכלו להיכנס לאתר ולבחור יחד עם ילדכם את העיצוב המתאים ביותר עבורו ולהתחבר לעולם של רגש.