עיצוב גני ילדים

גידול ילדים זו משימה מורכבת, אולי המורכבת ביותר שיש. האופי המיוחד של כל ילד וילדה, התנאים המשפחתיים שמהם הם מגיעים, היצירתיות המתפרצת ורק מחפשת צורות ביטוי. כשהורים מפקידים את ילדיהם בגן ילדים, הם מקווים שהוא יהווה כר פורה שבו הילדים שלהם יוכלו להתפתח, שבו ידעו להעצים את התכונות הטובות שלהם, ולעזור להם להתחיל את דרכם במסגרת החינוכית, שבה הם ילמדו להיות ילדים טובים יותר, ובסופו של דבר אנשים טובים יותר. 

גן הילדים הוא המסגרת החינוכית הראשונה למעשה שבה נמצאים הילדים, וככזה יש לו השפעה עצומה על שלבי ההתפתחות הראשוניים שלהם. על היצירותיות שלהם, על היכולות החברתיות שלהם כמו תקשורת ושיתוף פעולה, על יחס לסמכות ועוד. ואת כל הדברים הללו על הגן לשדר, ולהביא לידי ביטוי. מהסיבה הזו, ומתוך ההבנה עד כמה הסביבה של גן הילדים חשובה לאווירה שאותה הוא יוצר, מתעצם בשנים האחרונות הדגש המושם על עיצוב גני ילדים. ברור לכולם שהעיצוב הינו גורם מכריע הן בתחושה של הילד או הילדה בכניסתם לגן (בפעם הראשונה ובפעמים שלאחריה), והן במסרים שאותם ניתן להעביר לילדים.

מתוך הבנה שילדים פועלים יותר על גירויים ויזואליים ופחות על גירויים מילוליים, ישנה חשיבות רבה למה שעיצוב של גן הילדים משדר. יתר על כן, ועל מנת ליצור את האווירה הרצויה בכל מקום, חשוב להבין עד כמה עיצוב פינות בגן ילדים משפיע על התחושה של הילד בנקודה, ועל הבנתו את המרחב.

 

אז איך לעצב גן ילדים?

תהליך של עיצוב גן ילדים הוא לא פשוט, ומושפע מכמה פרמטרים מרכזיים. ראשית, הוא כמובן מושפע ממבנה הגן עצמו. עיצוב גן שכולו חלל אחד גדול אינו כמו עיצוב גן שמורכב מכמה חדרים. בדומה לכך, עיצוב גן חובה לא דומה לתהליך של עיצוב תינוקיה. חשוב להתאים את פריטי העיצוב, את הצבעים את האביזרים לפרמטרים האלו של הגן.

לאחר מכן, יש צורך לתת צבע לגן, צבע אחיד או מגוון. חשוב שהצבעים יהיו חמים ומזמינים, כאלה שישדרו רוגע, ביטחון וביתיות. צבעים כמו כחול, ירוק, צהוב ועוד, יכולים ליצור אווירה חמה ועליזה, כזו שתגרום לילדים לבוא שוב ושוב לגן.

עם זאת, כמובן שצבע לבדו לא תמיד מספיק, וכאן נכנסים לשימוש האקססוריז הרבים שבהם ניתן להשתמש, ושהינם שימושיים במיוחד בעיצוב הגן בכלל, ובעיצוב פינות בגן בפרט. אביזרים כאלו יכולים לכלול מדבקות מסוגים שונים, שטיחים, מדפים, מתלים, תיקי גן עם שם, ועוד.

 

עיצוב קירות גני ילדים

אחד האביזרים השימושיים ביותר לעיצוב פינות בגן הן מדבקות קיר, שאותן ניתן לרכוש במגוון של צבעים, סגנונות ועיצובים. מדבקות קיר שכאלה עוזרות לילדים הן להבין שמדובר בחלק נפרד של הגן, והן ליצור את האווירה הנכונה באותה הפינה הספציפית. הדבר חשוב במיוחד אם יש לכם הרבה רעיונות לפינות בגן, שאותן הילדים יצטרכו לזהות בקלות. לדוגמה, מדבקות לקיר בצורות של חיות או של כדורים פורחים, יכולות להיות עיצוב מושלם לפינת משחקים. מדבקות לקיר עם מגוון של ציורים יהוו את התפאורה המושלמת לפינת יצירה.

נוסף על כך, ניתן לרכוש מדבקות קיר עם כתובות מלאות תוכן, כאלה שיתאימו למסר שהפינה רוצה להעביר. לדוגמה, ניתן לרכוש מדבקת קיר עם הציטוט המפורסם של פיקאסו “כל ילד הוא אומן”, כתובת של “ואהבת לרעך כמוך”, ועוד שלל מסרים חינוכיים חיוביים שישלימו את עיצוב פינות הגן.

 

ומה עוד?

כמובן שעיצוב גן ילדים לא מסתכם במדבקות לקיר. על מנת להשלים את העיצוב, וכדי ליצור את האווירה הנכונה בכל פינה, תוכלו להוסיף לגן גם שטיחים המותאמים לפינה (הילדים בפינת הקריאה יודו לכם), או מדפים עם ווים בצורות ייחודיות ומקוריות. עיצוב ייחודי ומושקע, כזה שרואים שעומדת מאחוריו מחשבה, יהפוך את היום של הילדים בגן למהנה וחוויתי יותר, ובכך יתרום לאווירה הטובה בפינות השונות, ובגן בכלל.

מחפשים דרך מיוחדת לשדרג את עיצובו של הגן? חשוב לכם המסר, האיכות וגם הנראות המתקבלת כתוצאה מהעיצוב המחודש? Gefen Design היא הכתובת הנכונה והמקום שבו תוכלו להשיג את המענה הנדרש. לקבלת פרטים אודות מבחר המוצרים המתאימים לכך, כולל מדפים, מדבקות קיר ושטיחים, לחצו כאן ולמידע נוסף ומענה לכל שאלה, צרו קשר בטלפון 052-5049504